Jaké funkce nabízí handyMP3player?

2

Funkce posun 10 sec zpět

Nerozuměli jste jednomu slovu? Žádné složité přetáčení, pouhým jedním dotykem na tlačítko pro převíjení se posunete ve skladbě zpět o 10 sekund. Funkce je dostupná také pro ovládání z kapsy.

1

Funkce ovládání z kapsy

Nemusíte vyndavat mobil z kapsy a dívat se na displej! Skladbu lze rychle zastavit, opět spustit, posunout zpět nebo vpřed, přejít na další nebo předešlou skladbu, a to pouhým dotykem.

3

Funkce výběrová smyčka

Snadno nastavíte opakování libovolně zvoleného úseku nahrávky. Nerozuměli jste dialogu nebo se chcete naučit část textu nazpaměť? Přehrajte si vybraný úsek opakovaně pomocí jednoduchého nastavení.

4

Aktuální pozice ve skladbě

Tato funkce umožní přerušit poslech aktuální nahrávky, poslechnout si jinou nahrávku a poté se vrátit zpět na místo poslechu, kde jste první nahrávku přerušili.

5

Funkce spánek

Pokud používáte přehrávač také před spaním, pomocí této volby nastavíte čas, po jehož uplynutí se přehrávač sám vypne.

6

Rychlý výběr

Pouhým jedním klikem lze přehrát nebo přidat do playlistu celá alba nebo složky hudebních souborů.

Jak využít tyto a další funkce, najdete v sekci Návod, kde je připraveno několik krátkých videí s ukázkami ovládání.

Proč speciální přehrávač?

Když se učíte cizí jazyk, je ideální si řeč „naposlouchat“. Máte několik možností: vyrazit do země, kde se vybraným jazykem hovoří, jazyk vstřebávat sledováním filmů, zpráv a poslechem hudby nebo prostřednictvím speciálních výukových nahrávek. Nejlepší je asi kombinace všech těchto možností. Na internetu existuje velké množství kvalitních zvukových materiálů k mnoha jazykům. Jako příklad pro studium anglického jazyka bych rád jmenoval nahrávky A. J. Hoge a English Podcast, se kterými mám vlastní zkušenost. Je jedno, zda využíváte poslechové nahrávky s otázkami, kdy je také třeba odpovědět v kontextu, nebo jen nahrávky, které vysvětlují určitou problematiku. Velmi často je třeba nahrávku rychle zastavit a poslechnout si ji znovu, případně ji převinout zpět. V dobách nedávno minulých nebyl problém sehnat MP3 přehrávač s velkými ovládacími tlačítky, který se dal pohodlně ovládat z kapsy. Nástupem chytrých mobilních telefonů však tyto klasické MP3 přehrávače vymizely z trhu.

Mobilní telefon jako MP3 přehrávač?

Ať vyzkoušíte jakoukoliv aplikaci pro přehrávání, brzy zjistíte, že jsou všechny uzpůsobeny pro přehrávání hudby a nepředpokládají, že budete potřebovat nahrávku rychle zastavovat nebo převíjet. Například když potřebujete nahrávku zastavit při chůzi s telefonem v kapse, je nutné nejprve telefon z kapsy vyndat a poté se podívat na displej. Skladbu se nepodaří zastavit okamžitě, protože telefon je v režimu spánku, a než displej odemknete, uplyne i několik sekund. Jistě, řešením mohou být například sluchátka s funkcí „stop“. To ale řeší opravdu jen potíž s rychlým zastavením. Co když ale špatně rozumíte, potřebujete nahrávku rychle zastavit, posunout o pár sekund zpět a její část si poslechnout znovu? Nakonec stejně budete muset z kapsy telefon vyndat a displej telefonu odemknout. Často se také stane, že se chcete naučit určitou frázi nebo idiomatickou větu. Stačí vám slyšet ji jenom jednou? Určitě ne! Obvykle potřebujeme k zapamatování a zafixování více poslechů. Ale jak opakovat jednu nebo dvě věty uprostřed několikaminutové nahrávky? Posouvat se neustále zpět pomocí obyčejného převinutí, kdy se na miniaturní časové ose skladby musíme trefit na správné místo, to jsou opravdu nervy.

Řešení

Přehrávač handyMP3player byl vytvořen speciálně pro snadné ovládání přehrávání pomocí chytrého mobilního telefonu právě ve výše uvedených situacích. Vyzkoušejte ho a přesvědčte se, že funkce kapesní mód a výběrová smyčka jsou tím pravým řešením! Pokud vás napadne nějaké další vylepšení nebo užitečná funkce, neváhejte a napište mi. Vaše nápady a připomínky rád využiji ke zdokonalení přehrávače v příští verzi.